Listy referencyjne

Galeria

Zobacz także

Compulite

Firma Compulite Systems Ltd to prekursor i lider w cyfrowych systemach sterowania oświetleniem, wiodący producent konsolet sterujących i regulatorów światła do branży oświetlenia.

CompuRack

CompuRack to regulatory zaprojektowane jako niedrogie, niemodułowe rozwiązanie dla instalacji stałych.

CompuPack

Compulite oferuje niezawodny i przystępny cenowo dimmer cyfrowy w obudowie rack 19". Jest on oparty o zaawansowany 32-bitowy cyfrowy procesor sygnału (DSP) i daje wysokiej jakości regulację dla instalacji stałych oraz mobilnych.

Dlite Compact

Dlite Compact jest sterownikiem który zachowuje potencjał sterowania większych modeli z serii przy daleko idącym zmniejszeniu wymiarów oraz ceny.

Pulsar Light of Cambridge

Pulsar Light of Cambridge to renomowana brytyjska firmą która wyspecjalizowała się w sprzęcie oświetleniowym zbudowanym na podstawie wysokiej jakości źródeł LED.

ChromaBatten 200

ChromaBatten 200 to wysokiej jakości liniowe naświetlacze architektoniczne które z wielkim powodzeniem są stosowane w oświetleniu scenicznym. Mają długość 1.2 metra.

Teatr Kamienica w Warszawie

Firma LTT dostarczyła dla Teatru Kamienica kompletny park oświetleniowy, w tym regulatory, system sterowania oraz reflektory klasyczne i inteligentne.

Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze

Firma LTT zainstalowała w Teatrze m.in. system sterowania oświetleniem oparty na konsolecie grandMA2 i park oświetleniowy.

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej

Rodzaj realizacji:

Miejsce realizacji:

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej jest samorządową placówką zajmującą się m.in. organizacją zajęć edukacyjnych, warsztatów, pracowni twórczych, konkursów, wystaw, koncertów i przedstawień. Mieści się ono na warszawskim Starym Mieście – zajmuje kamienicę przy ul. Jezuickiej 4 (tuż obok Rynku Starego Miasta) oraz zabytkowy gmach Starej Prochowni przy ul. Boleść 2 przy Wybrzeżu Gdańskim.

SCEK prowadzi kilka scen teatralnych, na których wystawiają swoje przedstawienia różnorodne teatry – m.in. społeczne, offowe, lalkowe, dziecięce; odbywają się tu festiwale i przeglądy teatralne. W latach 2010 i 2011 LTT wzięło udział w wyposażaniu niektórych scen należących do Centrum.

Sceny w piwnicach przy Jezuickiej

Historia malowniczej kamienicy przy ul. Jezuickiej 4 sięga prawdopodobnie XVI wieku. Wielokrotnie zmieniała właścicieli, była przebudowywana, niszczona i odbudowywana, a także łączona z sąsiednimi budynkami – początkowo były to trzy oddzielne kamienice.

Piwnice kamienicy przy ul. Jezuickiej zostały niedawno odrestaurowane i stanowią niesłychanie klimatyczną przestrzeń wystawową i kulturalną. Mieszczą się w nich również dwie bliźniacze salki teatralne, w których wyposażaniu brała udział firma LTT. W podziemiach wystawiają przedstawienia m.in. Teatr Małego Widza (nietypowy teatr adresujący swoje przedstawienia do najmłodszych – już od 1 roku życia!) oraz marionetkarium.com – teatr lalkowy dla dzieci.

LTT dostarczyło do obu sal kompletny park oświetleniowy, a także dostarczyło systemy sterowania i wykonało kompletną instalację elektryczną i sterującą. Na oświetlenie złożyły się między innymi reflektory Selecon Acclaim PC o mocy 650W (łącznie 36 sztuk), 8 reflektorów profilowych o mocy 800W, trzy LED-owe naświetlacze RGB ChromaBatten Variable White 200 firmy Pulsar oraz osiem LED-owych lamp PAR (RGB/DMX).

System sterowania składa się z dwóch naściennych regulatorów mocy CompuRack firmy CompuLite, z których każdy obsługiwać może do 24 obwodów o mocy do 2.5 KW. Sterują nimi konsolety oświetleniowe Dlite Compact – po jednej w każdej z sal. Rozwiązania sterujące są przygotowane do pracy w protokole Ethernet.

Stara Prochownia

Drugi budynek należący do SCEK-u to mieszcząca się u podnóża staromiejskiego odcinka skarpy warszawskiej Stara Prochownia. Gmach powstał w roku jako baszta mostowa, zwieńczenie najdłuższego w tym czasie mostu w Europie.

Po zniszczeniu mostu baszta została przerobiona na skład prochu – stąd jej obecna nazwa. Funkcję tę pełniła przez 120 lat; potem służyła za więzienie, była też kamienicą mieszkalną. Po odbudowie ze zniszczeń wojennych mieściła instytucje kulturalne. Do Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej budynek należy od 2002 roku. Odbywają się tu widowiska, konkursy, przeglądy i gale organizowane we współpracy z wieloma ośrodkami kulturalnymi; funkcjonuje Scena Stara ProchOFFnia, gdzie regularnie wystawia m.in. Teatr Konsekwentny.

W grudniu 2011 roku firma LTT wzięła udział w wyposażaniu Starej Prochowni w systemy sterujące oświetleniem oraz systemy sceniczne. Realizacja objęła dwie sale ekspozycyjno-teatralne mieszczące się w piwnicy budynku oraz wybudowany wokół Prochowni amfiteatr.

Sale w piwnicy zostały wyposażone w konsolety Dlite Compact oraz naścienny regulator mocy CompuLite CompuRack 24 x 2.5 KW wraz z crossownicą obwodów regulowanych i nieregulowanych oraz spliterem DMX.

Do amfiteatru dostarczono składaną, aluminiową konstrukcję trussową typu Quadro wraz z systemem czterech wyciągarek łańcuchowych i zadaszeniem. Po złożeniu konstrukcja ma wymiary 4 na 5 metrów i wysokość 5m. LTT dostarczyło też i zainstalowało przenośne regulatory CompuPack w jezdnych obudowach (rackach). Pierwszy rack zawiera dwa regulatory CompuPack 2.5 KW, z których każdy obsługiwać może 12 kanałów; drugi rack zawiera jeden regulator 2.5 KW x 12 oraz jeden regulator CompuPack 2.3KW x 12 wraz z relayem pozwalającym na kontrolowanie obwodów nieregulowanych z konsolety. Dostarczono też ośmiokanałowy rozdzielacz DMX firmy Pulsar oraz dziewięć multikabli – wieloparowych kabli pozwalających na zasilanie urządzeń oświetlenia sceny (maksymalnie 6 urządzeń na kabel) montowanych na konstrukcji.

Dostarczony sprzęt został przez LTT skonfigurowany, podłączony i uruchomiony. Podobnie jak urządzenia zainstalowane na Jezuickiej, sprzęt wykorzystany w Starej Prochowni jest przygotowany na pracę w systemie Ethernet.