Zobacz także

System grandMA2

Nowoczesny i zaawansowany system kompleksowego sterowania oświetleniem i multimediami. System sprawdza się w największych i najtrudniejszych realizacjach, kontynuując sukcesy, tradycję i filozofię systemu grandMA1.

MA 3D

Unikalne, dostępne za darmo oprogramowanie do wizualizacji dla komputera PC z systemem Windows®, współpracujące z systemem grandMA2.

Multimedia MA VPU

MA VPU (Video Processing Unit) to znakomite media serwery systemu grandMA2, łączące się w jednolity system sterowania światłami i multimediami. Sterujemy multimediami tak jak oświetleniem, z synchronizacją obrazu i DMX z dokładnością do jednej ramki.

MA Network Switch

Prosty w obsłudze, zaawansowany przełącznik sieciowy, stworzony specjalnie jako podstawa sieci Ethernet do sterowania oświetleniem estradowym.

grandMA2 v.3.3

Bazując na zgłoszeniach prężnej społeczności użytkowników, wprowadzono setki mniejszych ulepszeń, które wspierają operatorów i programistów w płynniejszej pracy, dając więcej czasu na działanie twórcze.

Wraz z nowym oprogramowaniem, biblioteka urządzeń z MA Lighting jest dostępna teraz on-line przez usługę Fixture Share. Po zalogowaniu, użytkownicy mogą dodawać swoje własne pliki, lub ściągać najnowsze wersje plików urządzeń, które nie były dostępne w momencie wydania wersji. Dzięki temu każdy użytkownik może mieć aktualną bibliotekę. Dodatkowo funkcjonalność wyszukiwania i oceniania, umożliwia użytkownikom generowania swoich własnych ulubionych bibliotek.

Kolejnym znaczącym postępem w wersji 3.3 systemu grandMA2, to w pełni zmodernizowana funkcjonalność Partial Show Read, która upraszcza i ujednolica proces adaptacji spektaklu objazdowego w różnych instalacjach, czyniąc ją idealną do tras koncertowych i festiwali. Dodano też funkcjonalność offsetu dla Pan/Tilt, oraz wiele usprawnień do pracy z MIB.

Wprowadzono wiele nowych trybów funkcjonalności wyjść DMX w bramkach MA, dając większe możliwości w zarządzaniu awariami. Wprowadzono też obsługę RDM przez Art-Net.

System grandMA2 w wersji 3.3 wprowadza w MA VPU całkowicie zmodernizowaną funkcjonalność Warpera, łącznie z mapowaniem UV o pikselowiej precyzji, oraz znacznie wyższą rozdzielczość dla większej precyzji ustawień. Dodano narzędzia zrzutu/maskowania, umożliwiając zrzut ekranu wybranego wyjścia, by stał się maską dla bieżącej treśi. Dodano więcej trybów mieszania warstw, umożliwiając różne sposoby "przenikania" między warstwami.

Kolejną zmianą jest zupełnie zmieniony system pomocy. Nowy szablon i ulepszone wyszukiwanie daje lepsze rezultaty. Wszystkie rozdziały zostały przejrzane i zaktualizowane do aktualnego stanu oprogramowania, dając możliwie najlepsze wsparcie w pracy.

MA Network Switch zapewnia stabilność sieci, oraz wsparcie techniczne ze strony MA dla całej sieci sterującej. Urządzenie używa protokołów stosowanych w branży rozrywkowej, oraz czyni łatwiejszym zarządzanie siecią, bez konieczności angażowania specjalistów od sieci komputerowych.

Nowe oprogramowanie w wersji 3.3 daje funkcjonalność agregacji sieci (LAG), zapewniając lepszą nadmiarowość sieci. Funkcjonalność ta jest w pełni kompatybilna z każdą standardowym switchem Ethernet, oraz może być użyty w topologiach siatkowych. Dodatkowo wyświetlane będą stany RSTP stanu łączenia dla każdego złącza. Możecie zapanować nad siecią bez specjalistycznej pomocy.